NEJNOVĚJŠÍ RADA

ČÍST VÍCE
Dec 5, 2019

Zimní výlet do hor – na co pamatovat před cestou?

Zimní prázdniny jsou ideální dobou na výlet na hory. Mnoho lidí ví, jak se postarat o svou bezpečnost při lyžování anebo během pěších túr po horách. Bezpečná cesta však začíná už ve chvíli, kdy projdeme dveřmi domu a nasedneme do auta. Zjistěte, co byste si ještě měli připravit před odjezdem na prázdniny kromě tak základních prvků, jako jsou zimní pneumatiky nebo sněhové řetězy.

ČÍST VÍCE
Dec 4, 2019

Mytí automobilu v zimě - jakou zvolit metodu?

Přes mnoho mýtů a pochybností týkajících se mytí automobilu v zimě není vhodné tuto činnost přerušit. Když jsou ulice posypané solí a spolu se sněhem nebo deštěm dopadají na vozidlo nečistoty různého druhu, musíme nutně pamatovat na jeho pravidelné mytí a také voskování. Poradíme vám, jak zvolit nejlepší a nejméně invazivní způsob mytí auta v zimě.

ČÍST VÍCE
Dec 2, 2019

Proč je důležitý správný výběr pneumatik podle automobilu a ráfků?

Ne každý řidič si uvědomuje, že nesprávný výběr pneumatik podle auta a ráfků může mít negativní vliv na různé aspekty fungování automobilu. Může také ovlivňovat komfort řízení vozidla, a dokonce ohrozit bezpečnost řidiče a ostatních účastníků provozu. Zjistěte, jakým chybám se vyhnout při výběru pneumatik podle automobilu.

ČÍST VÍCE
Dec 1, 2019

Jak si poradit s přimrzajícím automobilovým těsněním?

Stačí, aby teplota klesla o několik stupňů pod nulu, a ve vašem autě se objeví problém zamrzajících těsnění, který často znemožňuje otevřít dveře automobilu. Jak předejít této situaci? Jak chránit těsnění, aby automobil během zimních měsíců bezvadně fungoval? Zde je několik osvědčených rad.

ČÍST VÍCE
Jan 6, 2019

Jak v zimě zabránit poruchám centrálního zamykání?

Zima je pro majitele vozidel náročným obdobím. Povinné přezouvání, opatrná jízda v nepříznivých podmínkách, denní dřina s odstraňováním sněhu a častější poruchy – právě tak vypadá každodenní život mnohých řidičů. Proto je důležitá schopnost si se zimními potížemi poradit. V tomto článku naleznete několik rad, jak zabránit jedné z nejčastějších a nejproblémovějších situací – poruše centrálního zamykání.

ČÍST VÍCE
Dec 31, 2018

Jak připravit vůz pro zimní uschování?

Pro vlastníky kabrioletů znamená zimní sezona přestávku v používání daného vozu na několik měsíců. Koneckonců, všechen ten déšť, sníh, silný vítr a chladno by projížďkám ve velkém stylu stejně nesvědčily. Se svými vozidly se také na nějaký čas musí rozloučit majitelé historických automobilů či táborníci. Zamknutí vozu do garáže bez patřičné přípravy na zimu je však závažná chyba, která je bohužel mezi řidiči běžná. Jak vůz řádně připravit na zimu v garáži, abyste zjara mohli bez problémů vyrazit? Podívejme se ne to!

ČÍST VÍCE
Dec 3, 2018

Co se zamrzlým zámkem v autě?

Správná údržba vozu není nic jednoduchého. V zimě je to pak ještě těžší než v jiných měsících a vyžaduje to zvláštní druh trpělivosti. Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se řidiči v zimě potýkají – někdy i denně –, je zamrzlý zámek u vozu.

ČÍST VÍCE
Nov 20, 2018

Vše, co potřebujete vědět o zimních kapalinách do ostřikovačů

Kontrola hladiny kapalin ve vozu je nutnost. Palivo, chladivo a motorový olej jsou nezbytné pro správnou funkci vozidla. Ale i tak často není brán dostatečný ohled na důležitost kapaliny do ostřikovačů. Je vhodné poznamenat, že její správná hladina rozhodně zvyšuje bezpečnost na cestách a přispívá ke komfortu jízdy. Bereme-li ohled na sledování hladiny kapaliny v nádržce, měli bychom se také zaměřit na její kvalitu – zejména v zimě.

ČÍST VÍCE
Nov 5, 2018

Jak prodat auto?

Polský trh s auty je plný aut, která jsou několik let stará a mají nejistý původ a historii nehod nebo poškození.

ČÍST VÍCE
Nov 2, 2018

Co byste měli udělat po koupi ojetého auta?

Každý řidič by si měl být vědom toho, že koupě ojetého auta znamená i vedlejší výdaje, jako jsou náklady na pojištění a oficiální přihlášení i na nezbytné opravy a prohlídky. Můžete však zapracovat na snížení těchto výdajů. Někdy i malá částka vynaložená na počáteční prohlídku pomůže novému majiteli auta vyhnout se velmi vážným závadám v budoucnu.

ČÍST VÍCE
Oct 30, 2018

Nafta nebo benzín – který motor pro vás bude nejlepší?

Před zhruba dvanácti lety byla auta s naftovými motory dražší, ale spotřebovala méně (levnějšího) paliva. Jejich vlastníci si však museli zvyknout na vysokou hladinu hluku, který naftový motor vydává, a jeho špatnou dynamiku. Řidiči benzínových aut přitom utratili víc peněz u čerpacích stanic, ale jejich vozidla byla méně náchylná k mechanickým závadám a jejich oprava byla snazší. Který motor si tedy máte vybrat?

ČÍST VÍCE
Oct 26, 2018

Porucha auta v zahraničí – co dělat, když se vám to stane?

Těžko byste hledali horší chvíli pro poruchu auta, než je rodinná dovolená v zahraničí. Většinou tak jste několik stovek kilometrů od České republiky, v okolí nikoho neznáte a absolutně netušíte, komu zavolat. Další překážkou může být i jazyková bariéra, s někým se domluvit a ještě mu vysvětlit polohu může být složitější. I když se tato situace zdá být komplikovaná, existují způsoby, jak takové problémy řešit.

ČÍST VÍCE
Oct 10, 2018

Skladování a výměna pneumatik – důležitá fakta

Podle policejních zpráv je jednou z nejčastějších příčin nehod na silnicích špatný technický stav jednoho ze zúčastněných vozidel, včetně špatného stavu pneumatik. Tyto výsledky jasně ukazují, že pneumatiky mají velký vliv na bezpečnost na silnicích. Aby pneumatiky plnily své základní funkce, musíte se ujistit, že jsou správně namontovány, vyměňovány a skladovány.

ČÍST VÍCE
Oct 8, 2018

Správná montáž a výměna kol – krátký průvodce k vyvažování a geometrii vašeho auta

Bezpečnost jízdy není ovlivněna pouze stavem pneumatik, ale také jejich správnou montáží. Výměna pneumatik se nemůže omezit pouze na odejmutí staré sady a montáž nové sady. Během sezónní výměny pneumatik provede odborník pracující v autoservise spoustu dalších činností, jako je vyvážení kol nebo kontrolu geometrie zavěšení. Zjistěte, o jaké činnosti jde a proč jsou tak důležité!

ČÍST VÍCE
Oct 7, 2018

Druhy pneumatik a vzorků – vyberte nejlepší možnost pro svoje auto

Při výběru pneumatik auta musíte brát ohled na několik faktorů a nenechat se obalamutit nízkými cenami a reklamními triky, které používají výrobci. Na trhu jsou stovky pneumatik na auta, ale vyzbrojeni relevantními znalostmi se v labyrintu nabídek neztratíte a pro sebe i svoji rodinu zařídíte spoustu pohodlných jízd.

ČÍST VÍCE
Oct 1, 2018

Celoroční pneumatiky – alternativa k sezónní výměně pneumatik?

Klimatické změny posledních let, které se projevují zvyšujícím se počtem teplých měsíců a mírných zim, znamenají, že stále více řidičů volí celoroční pneumatiky. Kdo si může dovolit používat jednu sadu pneumatik po celý rok?

ČÍST VÍCE
Sep 30, 2018

Tlak v pneumatikách – jak zjistit správnou hodnotu tlaku v pneumatikách?

Přiměřený tlak v pneumatikách ovlivňuje přilnavost, prodlužuje životnost pneumatik a zajišťuje patřičný stupeň valivého odporu. Navíc zaručuje větší bezpečnost jízdy a pohodlí a pomáhá i snižovat náklady auta na provoz. Proto by pro každého řidiče mělo být klíčové znát správnou hladinu tlaku v pneumatikách. Zjistěte, jak si ověřit správnou hodnotu tlaku.

ČÍST VÍCE
Sep 16, 2018

Jak snížit spotřebu paliva? Pravidla hospodárného a bezpečného řízení

Jedna ze stále se opakujících stížností mnoha řidičů se týká skutečnosti, že jejich auta spotřebovávají více paliva, než výrobce sliboval. Zklamání je obvykle způsobeno nespolehlivými údaji v katalogu auta. Řidiči si však často neuvědomují, že oni sami mají velký vliv na snížení a zvýšení spotřeby paliva.

ČÍST VÍCE
Sep 10, 2018

Jak vám pneumatiky déle vydrží?

Pneumatiky jsou jediným kontaktním místem mezi autem a povrchem, po kterém se pohybuje. Jsou odpovědné za bezpečnost a pohodlí cestujících a také mohou ovlivnit ekonomickou stránku jízdy. Nákup značkových pneumatik je však velkým výdajem a nákupní rozhodnutí často ztěžuje široká nabídka produktů, které se cenou a kvalitou velmi liší. Zjistěte, co dělat, aby vaše pneumatiky byly v provozuschopném stavu co nejdéle.

ČÍST VÍCE
Aug 5, 2018

Klimatizace – ujistěte se, že je dobře udržovaná

Klimatizace je dnes u většiny aut standard. I když se dnes za ni ještě pořád někdy připlácí, mnoho z nás si stejně zvolí tuto cestu. Levnější modely jsou nejčastěji vybaveny manuálními klimatizačními systémy a dražší automatickými klimatizačními systémy, které jsou dostupné i jako dvou-, troj- nebo i čtyřzónové klimatizace.

ČÍST VÍCE
Jul 23, 2018

Co byste měli zvážit při výběru pneumatik?

Výrobci aut obvykle dávají informaci o doporučovaných pneumatikách v manuálu pro majitele vozidla. Nachází se na vnitřku uzávěru palivové nádrže nebo na sloupku u dveří řidiče.

ČÍST VÍCE
Jun 4, 2018

Výměna pneumatik – nejčastější chyby

Pneumatiky aut jsou jedinou částí vozidla, která je v přímém kontaktu s povrchem silnice, což je důvodem, proč jsou pravidelné a správné výměny velmi důležité. Doporučujeme na tuto službu využít prověřený pneuservis, který zvládne tento úkon provést správně. Podívejte se, jaké chyby se při výměně pneumatik objevují nejčastěji.

ČÍST VÍCE
Jun 1, 2018

Jak připravit auto na delší cestu?

Chcete na pár dní odjet a zapomenout na všechny své problémy? Vyplatí se věnovat nějaký čas před cestou přípravě vašeho auta, protože neočekávané závady mohou zkrátit váš odpočinek, na který jste tak dlouho čekali. Co byste měli v autě zkontrolovat, než se vydáte na dlouhý výlet?

ČÍST VÍCE
Oct 10, 2017

Typy pneumatik a běhounů - přizpůsobte pneumatiky vašemu vozidlu

Při výběru pneumatik pro automobily musíte vzít v úvahu řadu faktorů a neměli byste se oklamat nízkou cenou nebo reklamními triky výrobců. Na trhu jsou stovky pneumatik pro automobily, ale díky příslušným znalostem se neztratíte v bludišti nabídek a poskytněte sebe a vaší rodině mnoho komfortních jízd.

ČÍST VÍCE
Oct 8, 2017

Výměna a skladování pneumatik - stojí za to vědět

Jednou z nejčastějších příčin nehod na silnici je špatný technický stav vozidla, včetně nesprávného stavu pneumatik - poskytněte policejní zprávy. Tyto výsledky ukazují, kolik nárazových pneumatik má na bezpečnost silničního provozu. Aby mohli vykonávat své základní funkce, je třeba dbát nejen na jejich řádné sestavení, ale také na jejich včasnou výměnu a řádné skladování.

ČÍST VÍCE
Oct 7, 2017

Správná montáž a výměna kol

Bezpečnost jízdy má obrovský dopad nejen na stavu pneumatik, ale také jeho správné instalace. Výměna pneumatik se nemůže omezit na odstranění staré sady a nastavení nové. Během sezónní výměny pneumatik provádí odborník v automobilovém dílně řadu dalších činností, jako je vyvažování kol a ovládání geometrie zavěšení. Zkontrolujte, jaké to jsou a proč jsou tak důležité!

ČÍST VÍCE
Oct 4, 2017

Vliv stavu pneumatik a brzdového systému na bezpečnost na silnicích

Polští řidiči jsou si vědomi, že správně fungující brzdový systém a dobré pneumatiky jsou pro bezpečnost na silnici nezbytné. Kvalita pneumatik se ve výzkumu, který se uskutečnil na popud Polské asociace odvětví výroby pneumatik, umístila třetí mezi faktory, které ovlivňují bezpečnost na silnici. Brzdový systém obsadil první příčku na seznamu. Ale jak se můžu ujistit, že tyto prvky fungují správně a jak často je třeba ověřit si jejich stav? Na tyto i další otázky vám odpovíme.

ČÍST VÍCE
Oct 2, 2017

Význam značení na pneumatikách – průvodce technickými údaji o pneumatikách, které se vyplatí znát

Být schopen rozlišit zimní pneumatiky od letních a najít jméno výrobce není dost pro zodpovědné rozhodnutí o nákupu pneumatik. Značení pneumatik často řidiče matou, ale žádné z nich není možné ignorovat, protože mohou ovlivnit pohodlí a bezpečnost jízdy. Abyste se vyhnuli nebezpečné chybě, přečtěte si tento článek celý.

ČÍST VÍCE